2011. április 30., szombat
NICOLAS SIMION GROUP jazz koncert
2010. December 1-jén 21.00 órától a Park Vendéglő bárjában nagyon jó hangulatú jazzkoncert volt NICOLAS SIMION (román, szaxofon), NORBERT SCHOLLY (német, gitár), ANTONIS ANISSEGOS (görög, zongora), FAUSTO BECCALOSSI (olasz, harmónika), PAUL ZAUNER (osztrák, harsona), CHRIS DAHLGREN (amerikai, nagybőgő) és ALAN JONES (amerikai, dob) zenészek részvételével.
Sándor - Nagy Tünde "tündiKÉK" illusztráció kiállítása
A képzőművész csodálatos alkotásaiban gyönyörködhettek a http://sandornagytunde.blogspot.com/
oldalon.
Kortárs Magyar Filmnapok Háromszéken
Cikk a Krónikában: http://www.kronika.ro/index.php?action=open&res=44752
Tóth Sándor Quintet jazz zenekar erdélyi turnéja
2010. November 12-én 21.00 órától a Park Vendéglő Di Stefano bárjában jazzkoncert volt a nemzetközi hírnevű budapesti TÓTH SÁNDOR QUINTET közreműködésével.
A zenekar tagjai:
Tóth Sándor - szaxofon
Nagy János - zongora,
Eichinger Tibor - gitár,
Szappanos György - basszusgitár,
Mogyoró Kornél - ütőhangszerek.
A turné során felléptek Kolozsváron, Székelyudvarhelyen, Sepsiszentgyörgyön és Kézdivásárhelyen, Nagyváradon.
http://www.kronika.ro/index.php?action=open&res=44548
MESTERKURZUS ELŐADÁSOK
A Magyarországon és Erdélyben egyaránt nagyon népszerű MESTERKURZUS ELŐADÁSSOROZAT keretében (melynek a MUKKK Kulturális és Ifjúsági Egyesület a társszervezője), Sepsiszentgyörgyön a következő előadókat hallgathattuk az ősz folyamán:
szeptember 19-én Dr. RANSCHBURG JENŐ, október 9-én Dr. CSERNUS IMRE, november 11-én BAGDY EMŐKE pszichológusokat.
GEREBEN ZITA ÉS NAGY JÁNOS JAZZ KONCERTJE
KRAZNAHORKAI LÁSZLÓ a HUSZÁRIK filmklubban
A sepsiszentgyörgyi Kónya Ádám Művelődési Ház Huszárik filmklubjában október 18-án hétfőn 18 órai kezdettel, a Krasznahorkai László írásából készült Werckmeister harmóniák című magyar-német-francia-olasz játékfilmet vetítettük, melyet Tarr Béla rendezett.
A filmvetítés után KRASZNAHORKAI LÁSZLÓ Kossuth-díjas íróval Tamás Dénes egyetemi előadó beszélgetett.
Krasznahorkai Lászlóról és műveiről olvashattok a http://www.pim.hu/object.E96BDB8B-7C4E-44FC-A139-1C34E104576D.ivy oldalon.
00:59 PERC ÚJ ZENE jazzkoncert
2011. április 29., péntek
A SZENT FÖLDÜNK RAJZA című könyv bemutatása
SZENT FÖLDÜNK RAJZA című könyvéről.
Bővebb információt a könyvről a http://www.zoldsziv.ro/szentfoldrajz/ honlapon találtok.
Első Erdélyi Esztétika Tábor
Az Első Erdélyi Esztétika Tábor a MUKKK Kulturális és Ifjúsági Egyesület, a Kovászna Megyei Bod Péter Megyei Könyvtár és két ELTE BTK hallgató közös projektje volt. Célkitűzéseik közt a következők szerepeltek: olyan fiatal alkotók és kritikusok felfedezése, akik együttműködésével létrejöhet egy fórum, mely elősegíti a párbeszédet művészet és esztétika között. Szándékukban állt elindítani egy interneten és írott sajtóban is megjelenő irodalmi- kritikai- művészetfilozófiai lapot, melynek munkatársai a tábor résztvevői közül kerülhetnek ki. Ugyancsak fontosnak látják a táboréhoz hasonló törekvésekkel való kapcsolatteremtést és együttműködést. A tábor konkrét céljaihoz tartozik még a kortárs irodalmi palettába való betekintés, és színvonalas – úgy irodalmi, mint esztétikai- alkotások létrehozása.
A tábor egy nagyobb projekt része, melynek talán legfontosabb célkitűzése az erdélyi- és magyar kultúra építése, felélesztése. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy ne hinnénk, hogy most is létezik ilyesmi, azt viszont tudjuk, hogy minden generáció felelősége, hogy jobbítsa, szebbé tegye az éppen aktuálisat.
Az a terület, amelyen mi szeretünk tevékenykedni, – azaz a művészettel való foglalatoskodás befogadói oldala- , úgy látjuk igen kevéssé hangsúlyozott a jelenlegi erdélyi kulturális diskurzusban, s ezt megenedhetetlennek tartjuk. Az Első Erdélyi Esztétika Tábor az első lépés arra, hogy ezt a sérült helyzetet helyreállítsuk…
Cikk a Krónikában: http://www.kronika.ro/index.php?action=open&res=40527
Az előadók, műhelyvezetők voltak:
Bakó Rozália
A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Társadalomtudományi Intézetének oktatója. Blogger, több blogos alteregója közül nemrég egy sajátkezüleg illusztrált blogverses kötete is megjelent.
honlap: http://ro.linkedin.com/in/bakorozalia
Bárány István
Az ELTE-n végzett 1992-ben angol és ógörög szakon. 1993-ban D.E.A.-t kapott az École des Hautes Études en Sciences Sociales-on Párizsban. 2001-ben PhD fokozatot szerzett filozófiából az ELTE-n.
1997-től tanít az ELTE Esztétika Tanszékén, 2002 óta adjunktusként.
Kutatási területe: antik filozófia- és esztétikatörténet
Honlap: http://emc.elte.hu/~ibarany
Pálfalusi Zsolt
Az ELTE-n folytatott filozófiai és esztétikai tanulmányokat. Jelenleg az ELTE esztétika tanszékének oktatója. A Magyar Fenomenológia Társaság és a Magyar Filozófiai Társaság tagja.
Pintér Tibor
1994 és 2000 között óraadó a Pécsi Tudományegyetem Esztétika Tanszékén. 1998 óta tanít az ELTE Művészetelméleti és Médiakutatási Intézetében, 2006-tól adjunktusként.
Kutatási területe: 17-18. századi esztétikatörténet, zeneesztétika, zenei előadóművészet
Honlap: http://emc.elte.hu/~pinter/
http://esztetika.wordpress.com/